הרצאה על ילדי אומנה בישראל

ארי-אל לביא, גדלה כילדת אומנה. דרך סיפור חייה, היא פותחת לנו חלון לחיים של ילדי אומנה, אלו הגדלים בחצר האחורית של מדינת ישראל

ארי-אל לביא (43 ,נשואה+2 ,בעלת מכון קוסמטי, מזכרת בתיה) נולדה לחיים של קושי, אלימות ומחסור.

"מבעד לעיניים של יוספה" הוא סיפור ילדותה. סיפור יוצא דופן על נערה שמגיל צעיר חוותה את הצד הקשה של החיים: בית אלים, מעבר בין דירות, מוות של האם שעלתה באש למול עיניה, בתי אומנה אלימים,הטרדות מיניות במשפחה ונישואים כושלים בגיל צעיר. כיום, לאחר שהצליחה להשתקם, והחליפה את שמה לארי-אל, היא חושפת בספרה את החיים כילדי אומנה, הגדלים בחצר האחורית של מדינת ישראל וקוראת לאנשי המקצוע והרווחה לקרוא את הספר ולהושיט יד לעזרת "הילדים השקופים". ילדים שנשלחו לפנימיות ובתי אומנה ונשארו מצולקים גם בחייהם הבוגרים.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

דרך העיניים של יוספה

ההרצאה בעקבות הספר "דרך העיניים של יוספה" שמומלץ לשמוע! היומן מתמלא וההרצאה מגיעה לכל מקום בארץ. מגיל 18 ומעלה. אתם כבר הזמנתם?

"החיים האלה לא פשוטים להרבה ילדים בארץ ובעולם הזה ממש כאן ועכשיו, הוצאתי את הספר הזה לאור בייסורים רבים, למען הילדים האלה שלא בחרו את העבר שלהם אך שידעו שהעתיד בידיהם. שיקראו את הספר הזה שופטי נוער שרק שומעים כמה רע עשו הילדים בלי לתת טיפול, נותנים עונשים, עובדים סוציאליים שחלקם איבדו את הרגש, מחנכות כיתה שיבינו שילדים כאלה הם אף פעם לא ילדים רגילים גם כשהם צוחקים, הורים מאמצים ומשפחות אומנה שיפנימו שמאחורי כל נפש יש סיפור שלא תמיד הוא צועק אותו לעולם, אבל בפנים נפשו מצולקת.

 

ילדים צריכים הרבה מעבר לאוכל, שתייה, בית ספר וחוגים. ילדים, כל הילדים, צריכים יד מלטפת, אוזן שבאמת קשבת, ביטחון וגב חזק. בוגר שיאמין לו ויהווה לו דוגמה ויספק מטרות לשאוף אליהן."

עוד בטרם מלאו ליוספה שבע שנים, היא מוצאת את אמה עולה בלהבות. חייה עומדים להשתנות מן הקצה אל הקצה, היא ושני אחיה הקטנים, וגם סבתא איתנה. ניצבו מול כל העולם.


בהרצאה תשמעו בפתיחות לב את גלגולי הדברים, על העולם המנוכר, על חברה שלא יודעת לקבל את השונה, על התמודדות בבית האומנה ועל החצר האחורית של ישראל, הצד האפל והלא מוכר לרובנו. את הכל תשמעו ברגישות מפי יוספה עצמה הילדה הזו שהיום היא ארי-אל שלא נותנת לכאב להביס אותה.
ההרצאה מלווה בטקס הודי יהודי מרגש.


לפרטים ויצירת קשר

תודה על הודעה, נחזור אליכם בהקדם

 ניתן ליצור איתי קשר בטלפון:

050-7200263

או שלחו הודעה ואחזור אליכם בהקדם